چند نمونه از نامه های اعتراضی کشاورزان جنوب شهرضا نسبت به عوارض قطب


 پس از آنکه  مراجعات  حضوری و گفتگوهای شفاهی موثر واقع نگردید و مجریان و مسئولین پشتیبان طرح غیر قانونی قطب دام و طیور شهرضا  برخواسته های خود که همانا ایجاد طرح در حوضه آبی قنوات جنوب شهرضا  و در مجاورت روستاها تاکید و اصرار فراوان داشتند و حتی به تهدید و ارعاب شاکیان هم دست می زدنند. کشاورزان و ساکنین شهر منظریه و روستاهای جنوب شهرضا  اقدام  به نگارش و ارسال نامه ها و طومارهای متعدد به مسئولین نمودند. معترضین طرح قطب دام و طیور در این نامه ها پی درپی مسائلی: چون خشکی قنوات ( با توجه به نمونه های عینی آن چون قنات حسین آباد)، آلودگی گسترده آب، هوا، محیط زیست، ویرانی و تباهی روستاها، وقوع مهاجرت گسترده به کلان شهرها و افزایش بزه­های اجتماعی و..... را مطرح می نمودند ولی متأسفّانه مسئولین ذی ربط بویژه:مسئولین وقت فرمانداری و جهاد کشاورزی شهرستان از موضع" لایسئل عما یفعل" با ناراضیان برخورد می نمودند. و در مقام پاسخ گویی بصورت شفاهی این استدلال ها را بیان می­داشتند که: این طرح چون طفل حرامی است که به دنیا آمده است و کاری نمی توان کرد، مصوبه سفرهای استانی و ملی هیأت دولت است و ما تضمین می کنیم که هیچ آسیبی به منطقه وارد نمی­شود اما از آنجا که:

لطف حق با تو مداراها کند            چون زحد بگذشت رسوا کند

اراده خداوند بر آن بود تا ظالمان، قانون گریزان و افترا زنندگان را رسوا نماید و بر جای خود نشاند و با لطف و کرمش تمام پیگیریها و نامه نگاریها نتیجه مطلوب داد و مدیران و کارشناسان شجاع  شرکت آب منطقه ای اصفهان طی نامه شماره14/88/959 مورخه 88/11/28 بر نخستین نظر شاکیان طرح ( خشک شدن کاریزها)  صحه گذاشتند که در بخش قبلی به دو نمونه از نامه های شرکت آب منطقه­ ای اشاره گردید. در پایان دو نمونه از نامه­ های اعتراضی اهالی روستاها و کشاورزان جنوب شهرضا برای اطلاع منتشر می شود.

 نامه  اعتراضی مورخه 20/2/ 87 که با شماره3113 مورخه 87/7/3در دبیرخانه مدیریت جهادکشاورزی شهرضا ثبت گردید  وجالب تر از آن مدیریت مذکور با اطلاع کامل از  این نامه و نگرانی ها کشاورزان حوضه قنوات جنوب شهرضا  طی نامه5826/20 مورخه 87/5/3 از اداره آب شهرضا در خواست 32 لیتر در ثانیه آب نمود.

نامه مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شهرضا به اداره آب شهرضا و تقاضای 32 لیتر در ثانیه آب برای قطب دام و طیور جای تعجب است که مدیریت مذکور با اطلاع از تنشهای گذشته ونامه  اعتراضی کشاورزان نزدیک به دو ماه بعد از ثبت نامه87/2/20 چنین در خواستی می نماید.

 

نامه دوم تعدادی از شوراها روستاهای جنوب شهرضا و شهر منظریه خطاب به مسئولین


 

 

 یکی از اولین نامه های ١۵ شورای اسلامی روستاهای جنوب شهرضا و شهر منظریه که سبب ساز خشم  و ناراحتی فرماندار وقت شهرضا جناب رضا شهرضا گردید و در جلسه ای خطاب به اعضای شوراها گفتند:"این مهرها را عین لنگه کفش و سم..... پای هر ورقه نزنید" 

 

 

 این نامه هرگز به دست نماینده هیأت دولت نرسید و مسئولین وقت فرمانداری شهرضا مانع رسیدن این نامه گردیدند

 

 

 

/ 2 نظر / 1922 بازدید
منا

ممنون از این پست من تونستم از این پست شما یک نامه ی خیلی مهم درسن کنم

رهگذر

سلام. وبلگ جالبی داری ولی یه ژیشنهاد برا بهتر شدن وبلاگت داشتم بهتره مقدمه از متن مورد نظرت رو در اول بخش بذاری و بقیه مطالب رو به ادامه مطلب رجوع بدی. در صورت تمایل میتونیم با هم تبادل لینک داشته باشیم. به امید دیدار.