ستم نامه عزل شاهان بود

 پس از آنکه شرکت پیشگامان دام وطیور شهرضا در خرداد ماه هشتاد و هشت  اقدام به حفر چاه نمود.کشاورزان معترض در محل حفر چاه تجمع  نمودند و بدین عمل ناصواب اعتراض نمودند که این تجمع و اعتراض منجر به حضور فرمانده وقت کلانتری12 منظریه در منطقه حفرچاه واقع در اراضی بیابانی توتک گردید و ایشان به معترضان وعده داد که با برگزاری جلسه مشترک نمایندگان شاکیان با مسئولین و انعکاس دغدغه ها  مردم به مسئولین شهرستان مشکل را حل نماید. ولی عدم وفا به عهد و قول از جانب فرمانده مذکور و بی نتیجه بودن اعتراضات در سطح شهرستان باعث گردید که در ماه های شهریور و مهر سال هشتاد و هشت کشاورزان و روستائیان جنوب شهرضا که شامل  روستاها و مزارع:( سولار- عمروآباد- زیارتگاه- وصف - اسفه سالار- ولندان- بابوکان- قوام آباد- وشاره- دهک- مسینه -ماران- بوان-نظرآباد- مقصود بیک- باغ سرخ و تل سرخ و موغان) است با مراجعه به چند نفر از اهالی و شوراهای محل و دادن وکالت به آنان از وکلای خود در خواست کردند که تااین معضل حاد را پیگیری نمایند. وکلای مردم که خود از خبرگان امور آب و دام هستند (نام آنها درآینده منتشر می شود) و به جغرافیای محل و وضعیت اقلیم اشراف کامل داشتند با نوشتن نامه مورخه 88/7/6 ( تصویر نامه در همین وبلاگ و با عنوان چند نمونه از نامه های اعتراضی  کشاورزان جنوب شهرضا... وجود دارد) و مهر و امضای  شورای شهر منظریه و روستاها  همه جانیه به دفاع از کیان و میراث خود برخاستند.  اندک اندک که نامه های دادخواهی از سوی مسئولین کشور و استان به شهرستان ارجاع می گردید.جوابیه هایی از سوی متولیان امر در سطح شهرستان آماده می گردید و به معترضین و یا نهادهای نظارتی ارسال می شد. نامه  زیر یکی از این جوابیه هاست که از سوی مدیریت وقت جهاد کشاورزی شهرضا خطاب به مدیر رسیدگی به شکایات جهاد استان صادرگردیده است متأسفانه تهیه کنندگان این پاسخ نامه مطالبی خلاف نظیر: مصوب بودن طرح در سفرهای ریاست جمهوری و....  بیان نموده اند و سعی کرده اند تا گریزگاهی قانونی برای خود بیابند و برخطای فاحش خود خطی کشند که به تک تک ادعاها و استدلال های این مسئولین از خدا بی خبر پاسخهای متقن همراه با دلایل و منطق قوی و  معنوی در مطالب منتشره این وبلاگ داده شده است و آنچه را که نگفته ایم در آینده به فضل و کرم خداوند جواب خواهیم داد. نکته حائز اهمیت در  اسناد ذیل این است که مدیریت جهاد کشاورزی شهرضا نامه ای متفاوت با  نامه مورخه( 88/10/20 ارسالی به مدیر رسیدگی به شکایات جهاد کشاورزی استان )خطاب به شوراهای روستای وشهر منظریه تهیه و ارسال نمود که تنها دو یا سه درصد از مطالب نامه زیر را در بردارد. دو گانه سخن گفتن - مردم را تنها در شعار و حرف مطرح نمودن و بر خلاف آن عمل نمودن سیره دیرین سرزمین بلا دیده ایران است. از این رو  به تمام دست اندرکاران طرح غیر قانونی دام و طیور شهرضا این دوبیت شاعر شیرین سخن سعدی شیراز را یادآوری می کنیم:

حاکم ظالم به سنان قلم         دزدی بی تیر و کمان می کند

گلّه ی مارا گله از گرگ نیست     این همه بیداد شبان می کند


نامه مدیر رسیدگی به شکایات استانداری اصفهان به رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان

نامه مدیرکل امور روستایی استانداری اصفهان به فرمانداری شهرضا و ارجاع نامه شورای شهر منظریه و شوراهای روستاهای جنوب شهرضا

نامه مدیر ارزیابی به عملکرد و پاسخ گویی به شکایات جهاد کشاورزی استان به مدیریت جهاد کشاورزی شهرضا

 

جوابیه مدیریت جهاد کشاورزی شهرضا به نامه اعتراضی کشاورزان البته با جوابیه ای که برای شوراهای روستایی و شورای شهر منظریه ارسال گردید متفاوت است.

 

جوابیه دوم مدیریت جهاد کشاورزی شهرضا که برای شوراهای روستایی و نمایندگان معترضین ارسال گردید.

 

   + مسعود عسگری عمروآبادی - ٥:۱٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱٠/٢
تبادل لینک - سیستم تبادل لینک اتوماتیک