افتتاح تعاونی دویست راسی دام در حوضه آبدهی قنوات

افتتاح گاوداری 200 راسی دام و طیور در حوضه قنوات جنوب شهرضا  خاصه قنات بابوکان این سوال همیشگی را به ذهن متبادر می کند که راستی برای تامین آب چه کرده اند؟ خرید حق آبه از مالکین قنات نظرآباد یا  انتقال آب با تانکر تنها دو راه حل پیشنهادی طراحان و مجریان است. دو راه حلی که اجرای آن بسیار سخت و مشکل است. قنات نظرآباد الان در حدود دو اینچ آب دارد و انتقال آب با تانکر هم معلوم است که چقدر صرفه اقتصادی دارد؟ تنها راه حل دارندگان این تعاونی دامداری و دیگر دامداریها حفر چاه است. کاری که شاید انجام داده اند و می دهند. آیا رئیس دولت دهم و همراهان و همدلان وی قبول می کنند که انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی یکی از بزرگترین ضربه هایی بود که به اقتصاد ایران و مردم زدند؟ تاریخ بی رحمانه قضاوت خواهد کرد.

روز چهارشنبه شهرضا میزبان معاون رییس جمهوری است

IMG 0500 100x100  روز چهارشنبه شهرضا میزبان معاون رییس جمهوری استفرماندار شهرستان شهرضا گفت: این شهرستان روز چهارشنبه، میزبان معاون رییس جمهوری و رییس سازمان محیط زیست کشور است.

ˈ سید محمدباقر محمدیˈ عصر سه شنبه در گفت گو با ایرنا اظهار کرد: ملاقات مردمی، تشکیل جلسه شورای اداری، افتتاح پروژه های صنعتی و کشاورزی همچنین بررسی مسائل و مشکلات این شهرستان از برنامه های پیش بینی شده سفر نماینده دولت به شهرضا است.

وی گفت: عملیات گازرسانی به کوره های آجرپزی و گلخانه های منطقه افتخاریه، بهره برداری از احداث کانال آبیاری بتونی مهیار با سرمایه گذاری ۹۱۶میلیون ریال از منابع دولتی و ۱۳۷ میلیون ریال از منابع خصوصی، بهره برداری از شرکت تعاونی تولید ۲۰۰ راسی قطب دام و طیور شهرضا با سرمایه گذاری ۱۲ میلیارد ریال از منابع دولتی و ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از منابع خصوصی بخشی از پروژه هایی است که با حضور نماینده دولت در این شهرستان افتتاح می شود.

وی همچنین از کلنگ زنی منطقه ویژه اقتصادی شهرضا در مجموعه صنعتی پاتله خبر داد و افزود: در سفر رییس جمهور به استان اصفهان ۲۵ پروژه پیشنهادی از طرف این شهرستان جهت بررسی و تصویب به هیات دولت ارائه می شود.

فرماندار شهرضا گفت: اختصاص بودجه پساب فاضلاب جهت بخش صنعت و معدن و منطقه ویژه اقتصادی، احداث آزادراه اصفهان – شهرضا – آباده، احداث زیر گذر شهر منظریه و اتمام عملیات پل زیرگذر ارتش بخشی از پروژه های پیشنهادی به هیات دولت است.

محمدی با اشاره به حل مشکلات شهرستان ها در سفرهای استانی هیات دولت تصریح کرد: تمام مصوبات سفر اول رییس جمهوری به شهرضا عملیاتی شده است.

وی افزود: کل مصوبات سفرهای رییس جمهور به این شهرستان ۱۶۰ پروژه است که ۱۳۹ پروژه عملیاتی شده و فقط ۲۱ پروژه اجرا نشده یا در حال اجرا است.

 


   + مسعود عسگری عمروآبادی - ۱۱:۱٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٢/٢/۸

سری چهارم تصاویر قطب غیر قانونی دام و طیور شهرضا

در زمانی که کشاورزان معترض به ایجاد قطب پیگیر اعتراضات خود از طریق ادارات کل  و استانداری اصفهان بودند و مسئولین ذی ربط این اعتراضات رابه متولیان امور در شهرستان بویژه فرمانداری شهرضا انعکاس و ارجاع می دادند. مقامات مسئول شهرستان و در رأس آنان فرماندار وقت می کوشیدند تا به طرق گوناگون از جواب دادن بگریزند و با تهدید و ارعاب شاکیان بویژه شوراهای روستایی اهداف نامیمون خود را پیگیری نمایند و از جانب دیگر هم سعی برآن داشتند تا با تعجیل در ساخت و ساز های بدون پروانه و بصورت غیر قانونی در منطقه، مقامات عالی استان و کشور را در برابر عمل انجام شده قرار دهند. که تعدادی از تصاویر ساخت و سازهای فاقد مجوز همچنین تصاویری از کشاورزان معترض همراه با این پرسش آیا فریاد رسی در برابر این ظلم عظیم هست؟ برای اطلاع و داد خواهی منتشر میشود

 

 

 

   + مسعود عسگری عمروآبادی - ۱:٤٧ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٢/٢/۸

دیدار با وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی

عید فطر سال 89 نزدیک اذان ظهر حجة الاسلام و المسلمین جناب حاج آقا رضا قدسی - از روحانیون محترم شهر منظریه- به حقیر تلفن کرد و گفت:« امروز با جناب حاج شیخ حیدر مصلحی ( زادگاه آقای مصلحی شهرضا است) وعده ملاقات و طرح معضل قطب دام و طیور را گذاشته ام.» اینجانب و دوستان همراه که در صدد حل موضوع قطب دام و طیور از طرق مسالمت آمیز بودیم. جهت شرح آسیب های ویرانگر، غیرکارشناسی بودن طرح، نداشتن مصوبات لازم به دیدار ایشان رفتیم در این جلسه که حدود 2 ساعت طول کشید. وزیر محترم اطلاعات ضمن شنیدن توضیحات، بررسی اسناد و...... برای حل مشکل قطب دام وطیور نوشتن نامه مشروح همراه با اسناد را پیشنهاد نمود.لذا نامه ی ذیل تهیه گردید و برای ایشان فرستاده شد هر چند که از اقدامات بعدی ایشان اینجانب آگاه نشدم .لازم به یادآوری است که قبل از این نامه هم طومار هشت متری با امضای معترضین قطب دام برای ایشان فرستاده شده بود.


 

 

 

 

 

   + مسعود عسگری عمروآبادی - ۱۱:٤٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٢/٢/۳

که مرا فریاد رس، زین، ای کلیم

  از و قتی که متوجه شدیم فرماندار وقت شهرضا - آقای رضا شهرضا- و مشتاقان همراه ایشان سیاست بی اعتنایی و تهدید و ارعاب را پیش گرفته اند و به هیچ صراطی مستقیم نیستند و هر لحظه ترفندی نو می جویند تا خواسته های خود را عملی کنند. راهکارهای زیادی برای دفاع از حقوق کشاورزان قنوات جنوب شهرضا به نظر رسید از جمله سعی گردید تا با اصحاب ذی نفوذ در حکومت تماس برقرار شود شاید فریاد رسی برایمان پیدا شود. از این رو ابتدا با وزیر محترم اطلاعات جناب آقای حاج شیخ حیدر مصلحی صحبت گردید و به موازات آن  طی جلسه ای با حجة الاسلام و المسلمین آقای حاج سید ابو الحسن نواب به تفصیل شرح آسیبها و مضرات قطب بیان شد. ایشان ضمن بررسی مدارک و تماس با جناب دکتر حیدر پور  و پرسش از کنه ماجرا قول مساعدت داد. براستی ایشان به قول خود وفا نمود و نسبت به حفظ میراث کهن منطقه ( قنوات) تلاشی وافر انجام داد و طی صحبت و نامه نگاری با آیت اله عالمی  -نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی - در خواست رعایت حقوق مردم را نمود.  تصویر نامه ایشان در این قسمت منتشر می شود.

 

   + مسعود عسگری عمروآبادی - ٦:٢۳ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٢/٢/٢
تبادل لینک - سیستم تبادل لینک اتوماتیک