رَبَّنا أَخْرِجْنا مِنْ هذِهِ الْقَرْیَةِ الظَّالِمِ أَهْلُها

 سعدی شاعر شهیر ایران می فرماید:

ریاست به دست کسانی خطاست          که از دستشان دستها بر خداست

سوء تدبیر،بی کفایتی ،دنبال مطامع حقیر دنیوی بودن، مردم و منافع جمعی را فدای یک نفر و یا چند نفر نمودن ،پاسخگو نبودن در مقابل اعمال و غیره سالهاست که در گوشه و کنار سرزمین ما به چشم می خورد. ریاست از آنانی شده است که فقط از ظلم و ستمگریشان باید به خدا پناه برد. بارها در این وبلاگ اسناد و مدارکی از این دست منتشر نمودیم. در این قسمت هم اسناد کمیته کاری کشاورزی و منابع طبیعی استان را همراه با تناقضات آن در معرض دید و قضاوت خوانندگان قرار می دهیم.هر چند که تکرار ملال آور است ولی شرح خون جگر را باید نوشت و گفت چون به روزگاران در دل نشسته است و بیرون نمی رود الا به روزگاران. و اما شرح این قسمت:

نامه نگاری ها و مراجعات مکرر نمایندگان کشاورزان حوضه قنوات جنوب شهرضا از یک سو و پیگیری های شبانه روزی فرماندار وقت شهرضا، شرکت پیشگامان دام وطیور شهرضا ومسئولین جهاد کشاورزی -که پس از توقف دستور پرداخت اعتبارات از سوی دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری آرزوهای خود را بر باد رفته می دیدند- از جانب دیگر منجر به برگزاری جلسه کمیته کاری کشاورزی و منابع طبیعی استان در تاریخ89/4/12 با موضوع قطب دام و طیور شهرضا گردید. متأسفانه چنانکه در مطالب قبلی این وبلاگ مشاهده نمودیم پشتیبانان و مجریان طرح همچنان بر خطای فاحش خود پای فشاری می نمودند از جمله آقایان صفی و افیونی معاونین سازمان جهاد کشاورزی در جلسه89/4/12 مطالبی بیان می دارند که خلاف حقیقت است. فرماندار وقت جناب رضا شهرضا هم تناقض گویی، و دوگانه رفتار نمودن خود را ادامه می دهد. معاونین سازمان جهاد کشاورزی می گویند:« صدور پروانه های 37 فقره دامداری و مرغداری با رعایت کلیه ضوابط صادر گردیده است» آیا آقایان افیونی و صفی نظام نامه دامپروری را مطالعه نکرده اند که می گویند: با رعایت کلیه ضوابط 37 پروانه صادر گردیده است؟ آیا صدور پروانه ها با عنایت به داشتن مجوز آب صورت پذیرفته است؟ آیا کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی استان و شهرستان نمی دانستند که هر گاو در شبانه روز نیاز به 125 لیتر آب دارد؟ آیا محل احداث قطب دام وطیور در جهت وزش باد غالب منطقه شهرضا (جنوب غربی به شمال شرقی) نبوده است؟ چرا سازمان محیط زیست مجوز موردی صادر کرده نه مجوز مجتمع؟ چرا فرماندار وقت  که این همه پافشاری و اصرار دارد که طرح مصوبه دولت است یک سند ارائه نمی دهد؟ آیا ایشان فکر اشتغال روستائیان را نموده بود؟ که در اشکال مختلف سعی در به کرسی نشاندن و اجرایی کردن طرح داشت؟ چرا در این جلسه به تقلیل ظرفیت واحدها دست زدند؟ چرا بحث جابجایی گاوداری دو هزار رأسی آریا لبن را مطرح نموده اند؟ پرسش های بیشماری نسبت به عملکرد ناصواب فرماندار وقت شهرضا، مدیریت جهاد کشاورزی شهرضا و سازمان جهاد کشاورزی استان، سازمان محیط زیست وجود دارد اما پاسخ گویی در این سرزمین نیست ؟و اگر پاسخی می دهند همه ناقص و عذر بدتر از گناه است. آقای سبزیان مدیر عامل شرکت پیشگامان دام و طیور، و مسئولین جهاد کشاورزی و فرمانداری شهرضا بارها به معترضین می گفتند:« ما شما را در مقابل عمل انجام شده قرار می دهیم و هیچ کاری نمی توانید بکنید.» آقای رضا شهرضا به چه مجوزی بارها با ارعاب و تندی بامعترضین برخورد می کرد؟ به چه مجوزی به خود اجازه می داد تا به اعضای شوراهای روستایی توهین نماید؟و بگوید:« این مهر ها را عین لنگه کفش پای هر نامه ای نزنید؟» مگر اعضای شوراها چه عمل خلافی انجام داده بودند؟ در قسمت مصوبات سفر دوم هیآت دولت دیدیم که هیچ مصوبه ای مبنی بر تصویب طرح قطب دام و طیور شهرضا وجود ندارد؟ آیا این قانون گریزها ظلم نیست؟ چه باید کرد؟ شاید تنها در برابر این همه ستم و دروغ  باید گفت:

 «رَبَّنا أَخْرِجْنا مِنْ هذِهِ الْقَرْیَةِ الظَّالِمِ أَهْلُها وَ اجْعَلْ لَنا مِنْ لَدُنْکَ وَلِیًّا وَ اجْعَلْ لَنا مِنْ لَدُنْکَ نَصیراً» آیه 75 سوره نساء

و چرا شما در راه خدا [و در راه نجاتِ‏] مردان و زنان و کودکان مستضعف نمى ‏جنگید؟ همانان که مى‏ گویند: «پروردگارا، ما را از این شهرى که مردمش ستم‏ پیشه‏ اند بیرون ببر، و از جانب خود براى ما سرپرستى قرار ده، و از نزد خویش یاورى براى ما تعیین فرما.»

 صورتجلسه مورخه 89/4/12 کمیته کشاورزی و منبع طبیعی استان

نامه معاونت بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان به مدیر دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان، نکته جالب توجه این است که ایشان دغدغه افراد متقاضی را دارند نه دغدغه روستائیان و محیط زیست و........

   + مسعود عسگری عمروآبادی - ۱٢:۱۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٥/۱٩
تبادل لینک - سیستم تبادل لینک اتوماتیک